Témaindító hozzászólás
|
2007.01.04. 12:57 - |
Tiszteletem! Egyik Ügyfelem (Patika) csomagolóanyagot vásárol gyártótól, akinek a számlájára rá van írva, hogy termékdíj alól mentes, és a hasznosítási díjat is megfizették. Helyesen értelmezem, hogy ezek után nem kell termékdíjat fizetni? |
[148-129] [128-109] [108-89] [88-69] [68-49] [48-29] [28-9] [8-1]
Kedves Atom !
Termékdíj témában rendeznem kell a jelent és a múltat. Már 2007-ben is be kellett volna jelentkeznem, de csak most tudatosult, hogy érintett a vendéglátó vállalkozásom (alkoholos és alkoholmentes italok, kávé. stb ) Van már GLN szám, VIPID szám, okmányirodai regisztráció. Most be kellene jelentkezni a VÁM-hoz és a Környezetvédőkhöz, de hogyan is kezdjem ! KT08 Borító és BJ1 lap a Vámhatósághoz és a Környezetvédelemhez ? Egyáltalán mi a kötelezetté válásom időpontja ? Mit tehetek, hogy elkerüljem a büntetést ? Adjak bevallász az aktuális időszakról és a többit önellenőrizni kell ? Kösz a segítséget. |
Sziasztok!
Most találtam ezt a szuper honlapot, sok új dolgot tudtam meg a termékdíjjal kapcsolatban! :-)
Rögtön lenne is egy kérdésem, ami lehet, hogy baromság... de még nem régóta foglalkozok termékdíjjal és nem vagyok mindennel tisztában!
A boltosok kötelesek pénzért adni a reklámtáskát, vagy adhatják ingyen is!?
Előre is köszönöm! |
Köszönöm a választ!És bocs hogy a csomagolás témakörhöz írtam, de úgy látom ez a topik pörög a legobban :)
Üdv. Zoli |
Kedves Zoli!
Az üzemanyagok után 2005. január 1-től nincs termékdíj-fizetési kötelezettség. Előtte pedig a belföldi gyártónak, illetve külföldről behozónak volt termékdíj-fizetési kötelezettsége, és azt a jövedéki adóban fizették meg.
Tehát nincs kötelezettségetek.
Üdv!
TT
|
Kedves Atom
Szeretném a segítségedet kérni termékdíjjal kapcsolatban.Szállítmányozó cégünk, megvásárolja a gázolajat, saját kútjában tárolja, és a saját teherautóit tankolja belőle.Eddig úgy gondoltuk a gázolaj számunkra nem termékdíj köteles, de most sikerült elbizonytalanodnunk.
Van a gázolaj, benzin után a forgalombahozótól vásárlónak is termékdíj kötelezettsége? |
Köszönöm szépen a választ. Így már egyértelmű számomra, mi is a tennivaló.
Üdvözlettel: Éva |
Kedves Pitypang!
Ebben az esetben külön nyílvántartást kell vezetni az átvállalt , és a termékdíj-köteles mennyiségekről. Ezeket fizikálisan is külön kell kezelni. Nyilvántartást az alábbiak szerint kell vezetni: Nyitó készlet- Beszerzett mennyiség -Forgalomba hozott (elfogyott) mennyiség- Záró készlet. Termékdíj-fizetési kötelezettség a nem átvállalt mennyiségek után keletkezett, méghozzá az elfogyott mennyiség után. A bejelentési kötelezettséget a felhasználás időpontjától számított 15 napon belül kell megtenni. Ezután pedig bevallást kell beadni, de csak a termékdíj-köteles mennyiségeket kell szerepeletetni. Abban az esetben amennyiben következő bevallási időszakban nem használtunk fel termékdíj-köteles csomagolást, akkor célszerű nullás bevallást beadni. Vagy amennyiben már tudjuk, hogy csakis kizárólag átvállalt mennyiséget fogunk forgalmazni, akkor be kell adnunk egy új bejelentést, ahol minden kockában nullát szerepeltetünk, így ettől az időponttól nincs bevallási kötelezettségünk.
Természetesen minden esetben meg kell vizsgálni, hogy a számlán keresztül történő termékdíj-fizetési kötelezettség átvállalása megfelel-e a jogszabályi előírásoknak.
Üdv!
TT |
Sziasztok!
A cég, ahol dolgozom, műanyag reklámtáskákba csomagol. A jelenlegi cég, akitől vásároljuk a zacskókat a számlán feltünteti a szükséges adattartalommal, hogy megfizette a termékdíjat. Így (véleményem szerint) nincs termékdíjfizetési kötelezettség. Azonban, évente egy vagy két alkalommal egy másik cég is szállít zacskókat, akik viszont nem vállalják át a termékdíjat. Erről gondolom kellene termékdíjat bevallani.
Kérdésem, hogy mikor kellene a VPOP-hoz bejelentkezni? Eddig ugyanis nem tettük meg azzal a felkiáltással, hogy nincs mit bevallani, akkor be sem kell jelentkezni. Elegendő akkor megtenni a bejelentést, amikor az utóbbi cégtől vásárolunk, vagy ha azokból a zacskókból felhasználtunk, vagy már rég meg kellett volna tenni? Esetleg arról is kell bevallást beadni, amiről átvállalta a gyártó a termékdíjat...?
Ha pedig megtörténik a bejelentkezés, esetleg már bevallást is küldtünk, akkor mi történik azokkal az időszakokkal, amikor nincs termékdíjköteles számla. Akkor is kell bevallást beadni vagy megússzuk?
A választ előre is köszönöm! Üdvözlettel: Éva |
Kedves Blanche!
Két kattintás a bal egérgombbal a kis négyzetbe, és ki kell választani a beírandó kódot, kódokat.
Üdv!
TT
|
Kedves Atom.Köszönöm a válaszokat,már kb minden fontos dolog világos.Nem egészen szakmai jellegű kérdés:Elkezdtük a bevallást készíteni, de a BJ01 lapon a kis piros háromszöggel jelzett rubrikákba sehogy sem tusok adatot írni.Volna ötlete hogy mit csinálunk rosszul? |
Nem elég megbecsülni a súlyt.
Meg kell mérni 10 db-ot, vagy 50 db-ot, vagy 100 db-ot. Majd ebből az adatból meg lehet határozni az egységsúlyt.
Üdv!
TT |
Köszönöm szépen a gyors választ.Közben még egy kérdésem lenne...a cukrászda ételt csomagol hungarocel tálkákban.A számlán ezek db -ban vannak meghatározva, de jól tudom hogy tömeg alapon kell bevallani?Ilyenkor kb-re elég megállapítani a súlyt?
|
Igen, a csomagolás része.
A papír csipkét arra használjuk, hogy megóvjuk valamilyen szinten a termék (torta) állagát. Mintha papírtálcát használnánk, csak a "csipke" díszesebb.
Üdv!
TT |
Kedves Atom
Még egy apró kérdésem lenne.Egy cukrászdánál a torta alá helyezett papírcsipke, az vajon csomagolásnak számít-e? Én nem venném annak, de már semmiben sem vagyok biztos |
Kedves Fruzsi!
A kiskereskedelmi értékesítés kivételével a számla lábjegyzetében, vagy annak mellékletében termékdíjjal kapcsolatos szövegezést kell szerepeltetni annak megfelelően, hogy milyen termékdíjas feladataink keletkeztek.,
Üdv!
TT |
Szia!
Esetünkben "Ú" díjtétellel csakis a közösségen belülről beszerezett és belföldön forgalomba hozott mennyiségek után kell számolni.
A "H+Ú" díjtétellel kell termékdíjat fizetni.
Üdv!
TT
|
Érdeklődéssel olvastam e fórum minden kérdését,válaszát. Nagyon jó hogy van ilyen.Még így is sok-sok kérdés merül fel, amire nem igazán tudunk válaszolni,akkor sem ha minden jogszabályt elolvasunk.Ez a termékdíj talán az adózás területén belül a legbonyolultabb, pedig lehet hogy összegszerűségében a legkissebb( a vállalkozások legnagyobb részénél)
A kérdésem amire szeretnék választ kapni az alábbi:
Egy száraz tészta gyártással foglalkozó kft, a legyártott tésztát műanyag alapu csomagolóanyagba csomagolja.A gyártó nem vállal át semmit a számlán. Ez után a KFT kg-ban megfizeti a csomagolás termékdíját.A bevallást elküldi a VPOP-nek negyedévente.Van-e még ezenkivűl más tennivalója? A tésztát legnagyobb részben élelmiszer boltokba szállítja.Kevés mennyiséget közvetlen felhasználónak( iskola,óvoda,nagyüzem konyhája) Nekünk rá kell-e írni a tészta eladási számlájára valami szöveget a termékdíj megfizetésére utalva?
Üdvözlettel:Fruzsi |
A kapott válasz után még egy támakörben vannak kétségeim:
Ha jól értem a behozónak a palack után mindenképpen van H díjtétele/ esetunkben 3 ft/db.
Az "U" díjtétel alóli mentesség számításánál a 10.000,-db értékesítésekor mit kell számítani, a vállalkozó által külföldről behozott és értékesített darabszámot,/ végül is ezt a mennyiséget lehet tekinteni csomagolt mennyiségnek/ vagy a teljes értékesítés darabszámát a belföldi és behozottal együtt.A belföldi beszerzés alatt kizárólag borásztól beszerzett bort értek. Amennyiben együttesen kell számítani a mennyiséget akkor a "H" díjtétel és az"U" díjtétel együttesen alkalmazandó ugyanarra az üvegre/ esetünkben ekkor 3ft/db+6,25Ft/db= 9,25 Ft/db, vagy ekkor csak az "U" díjtétel van.
Köszönettel: Hektor |
Köszönöm szépen a gyors és pontos választ.
Üdv:hektor |
Szia!
1. Mint behozó termékdíjfizetésre kötelezett vagy minden csomagolás tekintetében a belföldre forgalomba hozott mennyiségek után az alábbiak szerint:
- üveg palack 1 literig: 3 Ft/db ("H" díjtétel);
- üveg palack 1 literig: 6,25 Ft/db ("Ú" díjtétel) amennyiben éves szinten 10.000 db-nál negyobb mennyiség értékesítése történik;
- műanyag kapszula: 36 Ft/kg ("H" díjtétel);
- papír címke, karton doboz: 16 Ft/kg ("H" díjtétel);
- parafa dugó, fa raklap: 16 Ft/kg ("H" díjtétel);
2. A borásztól(palackozást végzőtől) beszerzett borok után keletkezik termékdíj-fizetési kötelezettség amennyiben városban 50m2, illetve községben 100m2-nél nagyobb alapterületű üzlethelyiséggel (eladótér+raktár+vizesblokk+közlekedő utak...) rendelkezünk az alábbiak szerint:
- üveg palack 1 literig: 6,25 Ft/db ("K" díjtétel)
Üdv
TT |
[148-129] [128-109] [108-89] [88-69] [68-49] [48-29] [28-9] [8-1]
|